Pradinis Svetainės medis Susisiekite Facebook Versija neįgaliesiems Ikona Prisijungti
Vytis

Žuvininkystės tarnyba

Prie Lietuvos respublikos žemės ūkio ministerijos

Logotipas
2019-09-30  Tęsiami įžuvinimo darbai: Nemune dar daugiau sterlių
2019-09-30 Tęsiami įžuvinimo darbai: Nemune dar daugiau sterlių

 

Žuvininkystės tarnyba prie LR žemės ūkio ministerijos ir rudenį tęsia žuvų įveisimo į valstybinius vidaus vandenis darbus. Nemuno ichtiofauną praturtino 900 vienetų sterlių šiųmetukių, išaugintų Pietų regiono žuvivaisos skyriuje, Simne. Primename, kad 52 tūkst. vnt. sterlių keliose vietose į Nemuną išleista šių metų vasarą. Taip siekiama atkurti ir gausinti šios rūšies žuvų populiaciją Lietuvos upėse.

Sterlė – viena vertingiausių žuvų rūšių, priklausanti eršketinių žuvų šeimai. Tai visiškai gėlavandenės žuvys, kurios gyvena tik upėse ir nemigruoja į jūrą. Šios vertingos žuvys turi daug panašumo su eršketais, tačiau jas nesunku atskirti – sterlių ūsai yra apšepę plonais brizgalais. Sterlės greitai subręsta (patinai – 4–5 metų amžiaus, o patelės – 5–9 metų amžiaus), todėl tikimasi, kad jau keturis metus iš eilės vykdomi jų įveisimo darbai galimai duos norimų rezultatų. Šiuo metu sterlė įrašyta į Tarptautinę raudonąją knygą.

2014 m. Žuvininkystės tarnyba raštu kreipėsi į Aplinkos ministerijos Invazinių rūšių kontrolės tarybą dėl galimybės introdukuoti sterles Nemuno upėje. Buvo gautas pritarimas eksperimentinei sterlių introdukcijai remiantis mokslininkų parengta „Sterlių introdukcijos į Lietuvos vandenis galimybių studija“. Darbai tęsiami toliau.

 
Atgal   Spausdinti